domki

3 powody dla których warto odwiedzić Pieniny

Pieniny położone są na północny-wschód od Tatr. To wapienne skaliste góry, które porasta gęsty las. Można tutaj spotkać turnie, które są równie ostre, jak te tatrzańskie. Środkową część gór zajmuje jeden z najpiękniejszych parków w Polsce, czyli Pieniński Park Narodowy. Jedną z największych atrakcji Pienin jest z pewnością Dunajec, który przecina pasmo, tworząc doskonałe miejsce dla miłośników stromych spłynięć i ekstremalnych wrażeń.

Dlaczego warto odwiedzić Pieniny? 

Dzięki różnorodności w Pieninach każdy znajdzie coś dla siebie. To doskonałe miejsce zarówno na piesze wędrówki, wypady ze znajomymi czy rodzinne wakacje. Przedstawiamy trzy powody, dla których warto odwiedzić Pieniny. Nie czekaj!

  1. Spływ Dunajcem

To chyba największa atrakcja Pienin, która każdego roku przyciąga rzeszę turystów. Aktywność znana jest nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Tradycja spływu sięga stu kilkudziesięciu lat. Oprócz wspaniałych widoków, podczas spływu można poznać historię regionu i usłyszeć mnóstwo zabawnych historyjek od flisaków. Często opowiadają historie związane z regionem lub dzielą się wiedzą na temat zwierząt żyjących w Pienińskim Parku Narodowym. W trakcie spływu warto mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ można spotkać wiele ciekawych i czarujących zwierząt.

  1. Wejście na Trzy Korony i Sokolicę

Będąc w Pieninach, nie można odpuścić wspięcia się na najbardziej popularny szczyt gór: „Trzy Korony”. Roztaczający się widok ze szczytu zapiera dech w piersiach. Podejście jest jednak na tyle łatwe, że z powodzeniem można zorganizować wycieczkę rodzinną na samą górę. Wyjątkowi pasjonaci pięknych widoków powinni dodatkowo wspiąć się na Sokolicę. Góra znajduje się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Spotkamy tu rzadkie okazy roślin i ptaków, a piękna panorama gór z pewnością wynagrodzi trudy ciężkiej wędrówki. Po tak aktywnym dniu warto odpocząć w domkach drewnianych w Pieninach, które doskonale dopasowane są do potrzeb turystów, a ich klimatyczna architektura sprawi, że poczujemy się jak prawdziwi górale.

  1. Trasy rowerowe

Dla miłośników rowerowych wojaży mamy wspaniałą wiadomość: Pieniny możecie podziwiać z siodełka roweru. Jeden z trzech najpopularniejszych szlaków rowerowych w Pieninach liczy 17 km asfaltowych i szutrowych dróg, wiodących przez Szczawnicę, Czerwony Klasztor, Trzy Korony i Sromowce Niżne, wzdłuż Drogi Pienińskiej i Przełomu Dunajca. W tych okolicach napotkamy bogatą ofertę wypożyczalni rowerów, co z pewnością zachęci  miłośników  wypraw, również tych spontanicznych. Jadąc prawie 30 km trasą Szczawnica  –  Plasna – Szczawnica  dotrzemy do pasma Pienin Słowackich.

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.