Domek drewniany, w tle panorama gór

Cena wynajmu domku w górach. Ile to kosztuje?

Planujesz wakacje w górach? A może marzy Ci się bajkowe Boże Narodzenie pośród ciszy i gęstego śniegu? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, ile kosztuje wynajem domku w górach.

Domek w górach – tani, wygodny i blisko natury

Planując rezerwację domku w górach, pamiętajmy, że cena wynajmu może nieznacznie różnić się w zależności od wybranego przez nas terminu. Niezależnie jednak od tego, czy zamierzamy spędzić w górach letnie wakacje czy urlop zimowy, koszty pozostaną niskie i przystępne dla każdego – zapłacimy zaledwie 350-400 zł za całodobowy pobyt sześciu osób. Jeżeli rozłożymy tę kwotę pomiędzy wszystkich gości, cena okaże się niezwykle niska – będzie bowiem wynosić ok. 60 zł za jedną osobę. Zalety takiego rozwiązania staną się tym wyraźniejsze, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w hotelu zapłacilibyśmy podobną kwotę za pobyt tylko jednej osoby.

Jeżeli jednak planujemy spędzić Sylwester w domku w górach, musimy liczyć się z tym, że koszty wynajmu znacznie wzrosną. Jest to bowiem czas, w którym wielu ludzi, spędziwszy święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, postanawia spotkać się z przyjaciółmi i zabawić się w ich towarzystwie. W tym okresie domki w górach są szczególnie popularnym wyborem – ich położenie nie tylko bowiem umożliwia zachowanie prywatności, ale też pozwala na nieskrępowane imprezowanie. Pamiętajmy więc, że w okolicach Sylwestra rezerwacja domku w górach może kosztować nawet 750 zł za dobę dla sześciu osób. Jeśli jednak ponownie podzielimy koszta pomiędzy wszystkich gości, okaże się, że każdy z nich zapłaci 125 zł za dobę– cena pozostanie więc niska w stosunku do tego, ile moglibyśmy zapłacić w hotelu.

Po rezerwacji domku musimy uiścić przelewem zaliczkę, która wynosi 30%-50% całej kwoty wynajmu – resztę zapłacimy po przybyciu na miejsce. Pamiętajmy też o opłacie klimatycznej, czyli specyficznym podatku, jaki płacą turyści za pobyt w gminach atrakcyjnych pod względem przyrodniczym. W przypadku dorosłych wynosi ona zazwyczaj 1-2 zł za dobę – w niektórych miejscowościach przewiduje się zniżki dla dzieci, osób niepełnosprawnych czy przebywających w szpitalach.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.