Strona główna » Domki w Białce Tatrzańskiej

Domki w Białce Tatrzańskiej

Domki w Białce Tatrzańskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów przez cały rok. Białka jest jedną z najpopularniejszych w Polsce miejscowości narciarskich, ale również latem ma wiele do zaoferowania. Zimowe szaleństwo w Białce Tatrzańskiej jest możliwe, dzięki doskonałej infrastrukturze do uprawiania narciarstwa i snowboardu. Warto wspomnieć, że Kotelnica Białczańska to największy ośrodek narciarski Tatr. Choć sama miejscowość nie jest duża i ma zaledwie 8 km długości, potrafi wzbudzić zachwyt. Utrzymane w tzw. stylu zakopiańskim domki w Białce Tatrzańskiej i inne obiekty architektoniczne są atrakcją samą w sobie. Drewniane domy o wysokich stromych dachach z elementami motywów ludowych urzekają swoim urokiem, a przytulne karczmy i restauracje oferują smaczne, regionalne potrawy. Inną atrakcją, z której znana jest Białka Tatrzańska, są baseny termalne oraz sauny, w których można zrelaksować się po całym dniu. Z atrakcji można wymienić również:

  • spływy kajakowe Dunajcem,
  • kolej linową,
  • rezerwat przyrody „Przełom Białki”,
  • drewniany kościół św. Szymona i Judy Tadeusza z przełomu XVII i XVIII wieku,
  • piękne krajobrazy,
  • tradycyjną kuchnię góralską.

Do Białki Tatrzańskiej warto przyjechać o każdej porze roku, również poza sezonem. Szczególnie wiosną oraz późną jesienią można docenić uroki tej górskiej miejscowości, ponieważ jest spokojniej, niż zimą czy latem. Ruch turystyczny występuje, ale jest mniejszy.

Dlaczego warto wybrać domek w okolicach Białki Tatrzańskiej?

Atutem Białki Tatrzańskiej jest jej położenie. Od Zakopanego dzielą ją 24 km, a od Nowego Targu, zaledwie 12. W odległości 20 km od Białki znajduje się Zamek w Niedzicy oraz Jezioro Czorsztyńskie. Domki w Białce Tatrzańskiej są bardzo chętnie wynajmowane przez turystów, przez co znalezienie noclegu może być problematyczne. Na szczęście jest to miejscowość dobrze skomunikowana, do której można dojechać nie tylko samochodem, ale też busami, zarówno państwowych, jak i prywatnych przewoźników.

W Białce przez cały rok panuje wzmożony ruch turystyczny, przez co trudno zaznać tu ciszy i spokoju. Również ceny domków w Białce Tatrzańskiej nie zawsze są przystępne. Dla osób, które szukają komfortowego noclegu, cenią sobie spokój i nie chcą przepłacać mamy propozycję w postaci całorocznych domków drewnianych w Falsztynie, leżącym nieopodal Białki Tatrzańskiej. Zapewniamy wysoki standard i konkurencyjne ceny!