Strona główna » Domki w Niedzicy

Domki nad jeziorem w Niedzicy i okolicach

Szukając atrakcyjnego noclegu w Niedzicy i okolicach, warto przyjrzeć się nie tylko ofercie hoteli i pensjonatów, ale także ofercie kwater prywatnych. Ciekawą alternatywą dla obiektów hotelowych są domki nad jeziorem do wynajęcia, które również oferują komfortowe warunki wypoczynku, ale są o wiele tańsze. Baza noclegowa w samej Niedzicy jest bardzo duża, a domki nad jeziorem można znaleźć również w najbliższej okolicy, m.in. w Falsztynie, oddalonym od Niedzicy o zaledwie 7 kilometrów. Dzięki tej kilkukilometrowej odległości, Falsztyn jest spokojniejszą miejscowością od atrakcyjnej, często odwiedzanej przez turystów Niedzicy i dlatego jest doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie spokój.

Dlaczego warto odwiedzić Niedzicę?

Niedzica, położona u podnóży szczytów Pienin Spiskich znana jest przede wszystkim z Zamku Dunajec – średniowiecznej warowni z XIV wieku położonej nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Oprócz zamku i samego jeziora na uwagę zasługuje Kościół św. Bartłomieja z początku XIII wieku, w którego zbiorach znajdują się m.in. Tryptyk św. Bartłomieja i polichromia z XV wieku oraz XVII-wieczne organy. Inne atrakcje turystyczne Niedzicy i okolic to:

  • kompleks zabytkowych chałup z XIX wieku,
  • liczne wyciągi narciarskie,
  • zapora wodna na Zbiorniku Czorsztyńskim,
  • park miniatur,
  • zabytkowy dąb z figurą św. Jerzego,
  • park rozrywki Spiska Kraina.

Jakie są najchętniej wybierane noclegi w Niedzicy i okolicach?

Do najchętniej wybieranych noclegów w Niedzicy należą te, mieszczące się w pobliżu największej atrakcji turystycznej – czyli zamku. Oprócz hoteli wypocząć można w licznych kwaterach prywatnych, willach i domkach nad jeziorem. Zainteresowaniem turystów cieszą się również pola namiotowe i kempingi. Liczne przybrzeżne bary, karczmy i restauracje stanowią doskonałe uzupełnienie oferty noclegowej Niedzicy. Nieopodal Niedzicy leży urocza miejscowość Falsztyn, która również oferuje dobrze rozwiniętą bazę noclegową.

W naszych drewnianych domkach nad jeziorem można wypoczywać niezależnie od pory roku. Jest to możliwe, dzięki ogrzewaniu kominkowemu. Nasi Goście mogą palić w kominku drewnem (drewno wliczone jest w cenę pobytu) lub włączyć ogrzewanie elektryczne. Bez względu na to, czy jest mroźna zima, czy upalne lato, u nas odpoczniesz z dala od zgiełku i hałasu miasta!

Jeśli szukasz noclegu w Niedzicy, nie ograniczaj się tylko do obiektów położonych najbliżej zamku. Wybierz nasze komfortowe domki nad jeziorem nieopodal Niedzicy. Oferujemy możliwość całorocznej rezerwacji i konkurencyjne ceny!