Strona główna » Domki w Pieninach

Domki w Pieninach

Wynajem domku w Pieninach to najlepszy sposób, by komfortowo spędzić czas w górach z rodziną lub znajomymi. Dlaczego warto odwiedzić Pieniny? Odpowiedź jest prosta. To jedne z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, które swoim urokiem przyciągają turystów o każdej porze roku. Pieniński Park Narodowy należy do jednych z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w kraju. Pieniny graniczą od południa z pasmem Magury Spiskiej, a od północy z Gorcami i Beskidem Sądeckim. Najwyższym szczytami Pienin są Wysoka (1050 m n.p.m.), zaliczana do Korony Gór Polski oraz Trzy Korony z platformą widokową na Okrąglicy (982 m n.p.m.). Z Wysokiej rozpościera się przepiękny widok na Tatry. Atrakcją przyrodniczą Pienin jest także wąwóz Homole o imponujących malowniczych kaskadach.

W obrębie Parku Krajobrazowego, oprócz gór i dolin urzekających krajobrazem, bogactwem flory i fauny, znajdują się również Zielone Skałki, Lasek oraz Zamek Czorsztyn. Szukając domku w Pieninach, warto zwrócić uwagę na nasze całoroczne drewniane domki, mieszczące się w Falsztynie, tuż przy brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Falsztyn to spokojna miejscowość, stanowiąca doskonałą bazę wypadową na szlaki w Pieninach.

Co warto zobaczyć w Pieninach?

Pieniny oferują szereg atrakcji, nie tylko związanych z krajobrazami i przyrodą, ale też z architekturą, kulturą i sztuką. Jedną z miejscowości, które szczególnie warto odwiedzić, jest Szczawnica. Wiele szlaków ma tu swój początek, a samo miasto ma do zaoferowania liczne zabytki i atrakcje, jak np.:

  • zabytkowe ujęcie źródła wody mineralnej Zdrój Waleryi
  • altana muzyczną i widowiskowa w Parku Dolnym,
  • kolej linowa na Palenicę,
  • kościół św. Wojciecha,
  • dworki, wille i inne ciekawe obiekty architektoniczne.

Z naszych falsztyńskich domków w Pieninach łatwo dojechać do Szczawnicy. Odległość to zaledwie 25 kilometrów. Po drodze do Szczawnicy warto zatrzymać się w Krościenku nad Dunajcem, gdzie również znaleźć można wiele zabytków i ciekawych miejsc, jak np.:

  • kościół Wszystkich Świętych z XIV wieku,
  • muzeum Pienińskiego Parku Narodowego,
  • pomnik Władysława Jagiełły,
  • ruiny Zamku Pienińskiego.

Jaka jest infrastruktura noclegowa w Pieninach?

Baza noclegowa w Pieninach jest bardzo zróżnicowana. Znajdują się tu hotele, pensjonaty, kwatery prywatne o różnym standardzie, a także pola namiotowe i kempingi. W szczycie sezonu, przy bardzo dużym ruchu turystycznym, może być problem ze znalezieniem noclegu np. w Szczawnicy, lecz nie jest to problem, ponieważ komfortowe domki w Pieninach można znaleźć także w Falsztynie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą całorocznych domków drewnianych na wynajem.