wczasy w górach

Jak zorganizować rodzinne wczasy w górach?

Niezależnie od tego, czy organizujemy rodzinne wakacje, czy planujemy spędzenie świąt i ferii zimowych poza domem, wyjazd w góry to zawsze dobry wybór. Ponieważ jednak podróż całej rodziny razem z dziećmi może okazać się wymagającym przedsięwzięciem, warto zawczasu zadbać o wszystkie szczegóły.

Zdecydujcie, gdzie chcecie jechać

Najważniejszym elementem planowania wycieczki jest określenie miejsca docelowego. Upewnijmy się, że wybrana przez nas okolica jest nie tylko piękna, ale też wyposażona w wystarczająco wiele atrakcji, by najmłodsi członkowie rodziny nie nudzili się podczas wyprawy. Dokonując wyboru, kierujmy się upodobaniami całej rodziny – to w końcu wyjazd grupowy, należy więc dopilnować, by wszyscy byli zadowoleni.

Znajdźcie nocleg w górach

Zanim zaczniemy szukać miejsca, w którym spędzimy wspólnie co najmniej tydzień, ustalmy, czego oczekujemy od miejsca naszego noclegu. Zastanówmy się, czy wolimy hotel, czy może bardziej pociąga nas domek w górach. Pierwsze rozwiązanie może wydawać się wygodniejsze – obejmuje przecież obsługę, która zadba o wszystkie nasze potrzeby, a także atrakcje w rodzaju SPA czy siłowni. Jednak decydując się na wynajęcie domku, zapewnimy sobie prywatność w gronie rodzinnym, a także znajdziemy się też bliżej natury. To drugie rozwiązanie pozwoli nam też znacznie zaoszczędzić – poza Sylwestrem cena pobytu w domku sześcioosobowej rodziny nie przekracza zazwyczaj 400 zł za dobę. Zapłacimy więc o wiele mniej, niż wynajmując pokoje w hotelu.

Zaplanujcie rozrywki na miejscu

Głównym celem wspólnych wakacji jest odpoczynek – nie tylko fizyczny, ale też duchowy, dzięki któremu oderwiemy się na chwilę od problemów w pracy lub życiu codziennym. Nic zaś tak nie relaksuje, jak wędrówki po górskich szlakach, z dala od miejskiego zaduchu i w otoczeniu natury. Sprawdźmy, czy w okolicy znajdują się zabytki i pomniki przyrody – dzieci z pewnością będą zachwycone, jeśli urozmaicimy spacer o zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku lub eksplorację tajemniczych jaskiń. Warto wcześniej poczytać o historii regionu, by podczas wycieczki rozpalić wyobraźnię małych podróżników za pomocą porywających opowieści.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.