Widok na jezioro

Moda na domki nad jeziorem. Skąd się wzięła?

Sposób spędzania wolnego czasu i miejsca wybierane na urlopy i wyjazdy, podobnie jak inne rzeczy podlegają różnym modom. Co jakiś czas popularne stają się wyjazdy w określone miejsca, czy udział w imprezach turystycznych pewnego typu. Mody te są zwykle zastępowane innym pojawiającymi się trendami. Są jednak również rozwiązania, które można nazwać klasycznymi. Charakteryzują się tym, że są odpowiednie niezależnie od okoliczności i pasują właściwie niemal każdemu. W przypadku sposobów spędzania urlopu takimi modami są np. spędzanie urlopu nad jeziorem lub w górach. Oba rozwiązania mają wiele zalet i sporo osób decyduje się na wynajęcie domków nad jeziorem czy takiego, który jest położony w górach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są lokalizacje, które łączą obie te mody. Sprawdźmy, gdzie w Polsce można znaleźć takie miejsca.

 

Jeziora w górach?

Jeziora bardzo często przyciągają turystów i urlopowiczów. Są bardzo urokliwe i dają możliwość podziwiania pięknych widoków. Można nad nimi uprawiać różnego rodzaju sporty wodne – pływać żaglówkami, rowerami wodnymi lub kajakami. Pozwalają także na kąpiele i radosne pluskanie się w wodzie. Wiele jezior daje także możliwość wędkowania. Wiele osób uważa pobyt nad wodą za bardzo relaksujący. Cichy plusk fal uspakaja, a wycieczki brzegiem zapewniają możliwość odbycia spaceru i poznania okolicy.

W Polsce nie ma zbyt wielu dużych jezior, które są położone w górskiej okolicy i dają możliwość korzystania z możliwości, jakie daje duży akwen wodny. Jeziora wysokogórskie, choć piękne, są położone na terenie parków narodowych, co wyklucza możliwość uprawiania sportów czy zażywania kąpieli.

Jednym z wyjątków, jeśli chodzi o jeziora położone na terenach podgórskich, jest Jezioro Czorsztyńskie. Daje ono nie tylko możliwość dość swobodnego korzystania z wody, ale również zapewnia piękne widoki.

Okolica Jeziora Czorsztyńskiego to także bardzo atrakcyjna i komfortowa baza noclegowa. Można tu znaleźć m.in. wygodne i przestronne domki na wynajem, w których można spędzić bardzo ciekawy urlop, rozkoszując się zarówno atrakcjami wodnymi, jak i korzystając z możliwości zwiedzania położonych nieopodal Pienin, Gorców i Tatr.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.