Górski krajobraz

Noclegi w Pieninach. Gdzie warto się zatrzymać?

Pieniny to bardzo malownicze góry, które są idealne na spędzanie urlopu czy krótsze, kilkudniowe wyjazdy. Duża ilość atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych sprawia, że można tu wypocząć, wybierając odpowiadający nam rodzaj aktywności. W okolicy Pienin jest kilka znanych miejscowości turystycznych, które oferują możliwość znalezienia miejsca do spania. Nie zawsze będzie to jednak dobre rozwiązanie. Sprawdźmy, gdzie warto szukać noclegu w Pieninach i na co dobrze zwrócić uwagę. Przyjrzyjmy się także, co ciekawego znajduje się w tych okolicach.

 

Atrakcje Pienin i najbliższych okolic

Okolice Pienin to wiele miejsc wartych odwiedzenia. Na terenie Pienińskiego Parku narodowego wytyczono wiele szlaków turystycznych, które pozwalają na wejście na platformę widokową na szczycie Trzech Koron lub na podziwianie przełomu Dunajca ze szczytu legendarnej Sokolicy. Interesującą ciekawostką są też ruiny Zamku Pienińskiego na szczycie Zamkowej Góry.

Pieniny to także możliwość wzięcia udziału w spływie Dunajcem. Flisacy przewożą turystów na specjalnych tratwach, opowiadając o historii regionu, mijanych miejscach i lokalnych legendach.

W pobliżu znajduje się też Jezioro Czorsztyńskie, nad brzegami którego można podziwiać dwa zamki – Czorsztyński oraz położony po przeciwnej stronie Niedzicki. Jezioro to także elektrownia wodna i imponująca zapora. Warto także skorzystać z możliwości, jakie daje poprowadzona nad samym brzegiem ścieżka rowerowa.

 

Jak znaleźć dobry nocleg w Pieninach?

Atrakcje Pienin i ich okolic zachęcają do pozostania na miejscu przez nieco dłużej. Trzeba jednak pamiętać, że najbardziej znane miejscowości położone w bezpośrednim sąsiedztwie Parku są często mocno oblegane przez rzesze turystów. Zbyt duża ilość odwiedzających może być uciążliwa. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem poszukanie atrakcyjnych ofert lokalizacji położonych nieco dalej. Ciekawą ofertą są np. domki na wynajem położone w Falsztynie. Miejscowość jest nieco oddalona od Pienin, za w jej pobliżu znajduje się Jezioro Czorsztyńskie, co daje łatwy dostęp do okolicznych atrakcji. Same domki są bardzo komfortowe i przestronne oraz bardzo atrakcyjnie usytuowane, co zapewnia ładny widok i spokój.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.