Strona główna » Okolica

Okolica domków letniskowych w Falsztynie

Atrakcyjności okolicy nie mierzy się tłumem ludzi, hałasem i gwarem. Atrakcyjna okolica to taka, która oferuje mnóstwo możliwości spędzania ciekawie czasu zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, miłośnikom aktywnego wypoczynku oraz tym, którzy wolą spokojne spacery. Okolice Falsztyna, w którym znajdują się nasze domki do wynajęcia, spełniają ten warunek. Ich różnorodność nie kończy się na tym, że spotykają się tutaj dwa malownicze krajobrazy – jezioro i góry.

czorsztyn

Zabytki

Jeśli jesteś miłośnikiem historii – trafiłeś do swojego małego raju. Krainy, gdzie ścierała się kilka wieków temu granica imperium Austro-Węgierskiego z Polską Jagiellonów. Do krainy zamków, księżniczek i straszącej w lochach Białej Damy. Najciekawsze z zabytków to zamki w Niedzicy i Czorsztynie, szlak Architektury Drewnianej, czyli kilkanaście zapierających dech w piersiach kościółków z czasów średniowiecza, legendarny Czerwony Klasztor, jaskinia w Nowej Białej, w której znaleziono prehistoryczny bumerang z kości mamuta oraz lochy winne we Frydmanie, w których dojrzewały dziesiątki beczek wina lokalnego szlachcica.

wczasy rodzinne

Wczasy rodzinne

Do pobytu w naszych domkach zapraszamy zarówno grupy przyjaciół, jak i rodziny. Okolica Czorsztyna jest stworzona do wypoczynku wraz z dziećmi, gdyż daje możliwość skorzystania z licznych bezpiecznych, a jednocześnie zapierających dech w piersiach rozrywek familijnych. Razem ze swoimi dziećmi możesz jeździć wózeczkami na torze saneczkowym położonym zna zboczu góry w pobliskich Kluszkowcach. Jeśli niestraszny Wam żywioł wody, możecie pływać po jeziorze kajakami i rowerkami wodnymi, które wypożyczycie na przystani w Czorsztynie. Jest także możliwość spływu przełomem Dunajca z wesołymi flisakami. A może rejs dużym statkiem wycieczkowym przypominającym parowce pływające po wodach Missouri w „Przygodach Tomka Sawyera”? Albo obserwowanie, jak w gigantycznych turbinach przepływające setki ton wody produkują prąd? Cokolwiek wybierzecie, pewne jest jedno: nie będzie czasu na nudę!

snowboarding

Sport

To właśnie na Spiszu jest przełom Białki i Dunajca, gdzie bystry nurt rzek przez lata rzeźbił w ostrych zboczach gór rzeczne doliny. Więc poza rodzinnym spływem Dunajcem – możesz porwać się na większą przygodę – rafting. Zbocza skał są idealne do uprawiania innych sportów ekstremalnych: kolejki tyrolskiej i wspinaczki. Szerokie równiny, przed tysiącami lat będące dnem gigantycznego jeziora – tzw. Morza Karpackiego, dziś nadają się do jazdy na nartach biegowych, a w lecie – na rowerach, zarówno w formie rekreacyjnej, jak i tej bardziej wyczerpującej, przełajowej. Na terenie Drewnianych Domków znajduje się nasza wypożyczalnia rowerów – dostęp dla Gości jest gratis! W okolicy zlokalizowano także dziesiątki wyciągów narciarskich. To zimowy raj dla amatorów białego szaleństwa.

snowy

Przyroda

W przyrodzie Falsztyna można się wprost zakochać, a już na pewno nie sposób się nią nie zachwycić. Malowniczy widok na Tatry, Gorce i Pieniny widać już z okien naszych domków. Górskie, świeże powietrze i urokliwy lesisty krajobraz zadowolą wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez długiego spaceru. W najbliższej okolicy znajdują się trzy parki narodowe: Pieniński, Tatrzański i Gorczański. To tutaj zachowały się żyjące jedynie w tym zakątku kraju gatunki zwierząt i roślin. To również tutaj możesz zdobyć szczyt i z jego wierzchołka podziwiać rozległą panoramę czterech łańcuchów górskich, jakie otaczają południe Polski. W skład Pienińskiego Parku Narodowego wchodzi mieszczący się nad jeziorem rezerwat przyrody Zielone Skałki: wapienne skały o wysokości 80-100 m wznoszące się stromo nad taflą wody.

Okoliczne wyciągi narciarskie: